r e k l a m a

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

2024-03-01 09:45:03 UM Pszczyna 1695


fot. UM Pszczyna
 fot. UM Pszczyna

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpoczyna się 12 marca od sołectwa Piasek. Poniżej szczegółowy harmonogram.

Podczas zbiórki zbierane będą wyłącznie następujące rodzaje odpadów:

stare meble, wersalki, fotele, krzesła, wózki dziecięce, itp.
zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (kompletny).
Odpady muszą zostać wystawione przed posesję w dniu zbiórki najpóźniej do godz. 7.00.

Przypominamy, iż do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się następujących odpadów: opon, styropianu, wełny mineralnej, odpadów poremontowych, gruzu, worków po nawozach, okien, drzwi, opakowań po chemikaliach, olejach czy truciznach, odpadów zielonych (gałęzie, trawa, liście), armatury łazienkowej. Odpady te nie będą zbierane!

 Harmonogram:

12.03.2024 (wtorek) - Piasek (na zachód od Alei Dębowej, Aleja Dębowa)
13.03.2024 (środa) - Piasek (na wschód od Alei Dębowej), Os. Polne Domy bez ul. Bieruńskiej, Pionierów, Braci Jędrysików, Studzienickiej, Żeglarskiej
14.03.2024 (czwartek) - Os. Kolonia Jasna: Bielska, Bratnia, Brylantowa, Diamentowa, Kryształowa, Krzywa, Miła, Ogrodowa, Perłowa, Piękna, Przyjaźni, Radosna, Serdeczna, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Stalowa, Turkusowa, Wesoła, Zacisze, Złota, Żelazna
15.03.2024 (piątek) - Os. Kolonia Jasna: Bursztynowa, Granitowa, Grzebłowiec, Gwiaździsta, Koralowa, Kosmonautów, Księżycowa, Kwarcowa, Marmurowa, Platynowa, Rubinowa, Srebrna, Szafirowa, Szmaragdowa, Zdrojowa, Sznelowiec, Cieszyńska
19.03.2024 (wtorek) - Os. Stara Wieś i Kępa (Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Francuska, Morelowa, Brzoskwiniowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Św. Jadwigi, Świerkowa, Cedrowa, Cyprysowa, Jałowcowa, Cisowa, Modrzewiowa, Moniuszki) wraz z ul. Matejki i Dunikowskiego
20.03.2024 (środa) - Os. Stara Wieś i Kępa (Paderewskiego, Strzelecka, Łucznicza, Staromiejska, Zbożowa, Doświadczalna, Gajowa, Sadowa, Jesionowa, Jaworowa, Żytnia, Skromna, Malinowa, Rzepakowa, Miodowa, Gołębia, Łanowa, Hodowców, Rolnicza, Okopowa, Pszenna, Karłowicza, Lawendowa, Różyckiego, Porzeczkowa)
21.03.2024 (czwartek) - Os. Stara Wieś i Kępa (ul. Wodzisławska, Żorska, Rybnicka, Szaraków, Słowicza, Krucza, Drozdów, Skowronków, Bażantarnia, Bociania, Cegielniana, Leśna, Batalionów Chłopskich, Wspólna, Spacerowa, Poziomkowa, Ziołowa, Zielona, Cicha)
22.03.2024 (piątek) - Os. Piłsudskiego wraz z ul. Majora Sucharskiego, Katowicką (numery parzyste), ul. Bieruńską (od ronda Św. Jadwigi do skrzyżowania z DK 1) ul. Hubalczyków, ul. Hallera (od ul. Katowickiej do skrzyżowania z DK1)
26.03.2024 (wtorek) - Os. Powstańców Śląskich (oprócz Matejki i Dunikowskiego) wraz z ul. Chopina, Łowiecką, Myśliwską oraz ul. Katowicką (numery nieparzyste)
27.03.2024 (środa) - Os. Daszyńskiego wraz z ul. Broniewskiego, Górnośląską, Nałkowskiej, Prusa, Czajkowskiego (oraz częścią ulicy Bielskiej (od skrzyżowania z ulicą Górnośląską do Goczałkowic) ul. Męczenników Oświęcimskich od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Czajkowskiego
16.04.2024 (wtorek) - Jankowice (Akacjowa, Baziowa, Cicha, Dzika, Kasztanowa, Kościelna, Nowa, Przyśnicza, Pszczelarska, Skotnicza, Wielo Droga, Wspólna, Zacisze, Zgodna, Złote Łany, Złoty Kłos)
17.04.2024 (środa) - Jankowice ulice Biała, Borowikowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jelenia, Jodłowa, Piaskowa, Sarenek, Św. Jana Pawła II, Zachodnia, Zagajniki, Zielona, Żubrów
18.04.2024 (czwartek) - Os. Stare Miasto, Śródmieście wraz z ulicą Bielską (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do Ronda Miast Partnerskich)
19.04.2024 (piątek) - Poręba
23.04.2024 (wtorek) - Os. Podstarzyniec wraz z ul. Pionierów, Braci Jedrysików , ulicą Bieruńską (od skrzyżowania z DK1 do Jankowic), Piechurów, Lotników, Grenadierów, Studzienicką, Czołgistów, Saperską, Marynarzy, Kawalerzystów, Sybiraków, Piaskową, Żeglarską, Hallera (od skrzyżowania z DK1 do ul. Złote Łany)
24.04.2024 (środa) - Studzionka
25.04.2024 (czwartek) - Wisła Wielka
26.04.2024 (piątek) - Brzeźce
07.05.2024 (wtorek) - Wisła Mała
08.05.2024 (środa) - Rudołtowice
09.05.2024 (czwartek) - Czarków
10.05.2024 (piątek) - Studzienice
14.05.2024 (wtorek) - Łąka: Dygasińskiego, Gałczyńskiego, Grabowa, Jagielońska, Kasztanowa, Kamienna, Jana Kupca, Piastów, Leszczyńskiego, Przerwy-Tetmajera, Turystyczna, Tysiąclecia, Wierzbowa, Chałubińskiego, Chełmońskiego, Jaworowa, Lipowa, Norwida, Przybosia, Szymonowicza, Topolowa, Bukowa
15.05.2024 (środa) - Łąka: Akacjowa, Bratków, Goli, Grochowa, Kwiatowa, Nagietków, Skargi, Stokrotek, Wrzosowa, Lawendowa, Jeziorna, Podlaska, Relaksowa, Wypoczynkowa, Gerberów, Wiejska, Wczasowa, Gospodarcza, Dąbrowskiego, Grottgera, Łukasiewicza, Dobrowolskiego, Pogodna, Drzymały
16.05.2024 (czwartek) - Ćwiklice (na południe od ul. Męczenników Oświęcimskich)
17.05.2024 (piątek) - Ćwiklice (na północ od ul. Męczenników Oświęcimskich wraz z ulicą Męczenników Oświęcimskich)

    Rodzaje ubezpieczeń podróżnych - jakie wybrać na wyjazd?

    Rodzaje ubezpieczeń podróżnych - jakie wybrać na wyjazd?

     27 Lut - 10:51 | Aktualności

    W czasie wyjazdów może dojść do wypadku, nagłego zachorowania lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Bez ubezpieczenia tu...