r e k l a m a

Zatrzymany na gorącym uczynku recydywista, który dokonał rozboju


Na 3 miesiące do aresztu trafił 39-letni sprawca rozboju, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez pszczyńskich policjantów

2022-04-29 16:12:20 Policja Pszczyna 371


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Na 3 miesiące do aresztu trafił 39-letni sprawca rozboju, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez pszczyńskich policjantów. Napastnik zaatakował 33-latka, a następnie ukradł mu gotówkę. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Pszczynie w minioną środę około 15:30 został powiadomiony o rozboju, do którego miało dojść w centrum miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w okolicy „Skate Parku” podszedł do niego mężczyzna, który niespodziewanie go zaatakował, po czym ukradł mu gotówkę. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane patrole, które dokładnie sprawdzały rejon zdarzenia i najbliższą okolicę. Sprawca uciekał pieszo, więc nie mógł się daleko oddalić. W pewnym momencie mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Policjanci natychmiast przeszli do działania. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 39-latek został zatrzymany. Następnie mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że napastnik miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 39-latek usłyszał już zarzut dokonania rozboju, do którego się przyznał. Jak ustalili stróże prawa to nie pierwszy raz, gdy mężczyzna wszedł w konflikt z prawem, dlatego będzie odpowiadał jako recydywista. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 18 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd dziś zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez pszczyńską prokuraturę.