r e k l a m a

Z promilami, bez uprawnień, przemierzał trasę DK1


We wtorek w Pszczynie na DK1 patrol drogówki zatrzymał kierującego Mercedesem Viano. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

2020-11-19 11:33:34 Policja Pszczyna 128


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

We wtorek po godzinie 21. funkcjonariusze drogówki, patrolując trasę DK1, zwrócili uwagę na pojazd Mercedes Viano, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd, aby sprawdzić przyczynę takiego stylu jazdy. Funkcjonariusze od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności, kierujący Mercedesem był bardzo agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci wezwali pomoc drogową, która zabezpieczyła auto na parkingu policyjnym. Mężczyzna, ze względu na stan upojenia alkoholowego został odwieziony na Izbę Wytrzeźwień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli zauważycie pojazd, którego kierujący porusza się w sposób, który wzbudza Państwa podejrzenia, dzwońcie na numer alarmowy 112 bądź 997. Wszystko w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i w ramach akcji „ Nie reagujesz-akceptujesz”. Rocznie na drogach naszego kraju, nietrzeźwi kierujący powodują bardzo wiele zdarzeń drogowych. Tym razem policjanci prawdopodobnie zapobiegli jednemu z nich. Nie bądźmy obojętni!