r e k l a m a

Wyrodny wnuczek znęcał się nad 73-letnią babcią


Prokurator objął agresora policyjnym dozorem, nakazał opuścić mieszkanie oraz zakazał zbliżania się do kobiety.

2022-08-02 09:56:32 Policja Pszczyna 820


Policja
 Policja

Pszczyńscy mundurowi zatrzymali 25-latka, który wybił szyby w domu jednorodzinnym oraz uszkodził drzwi. Ponadto podczas interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna od roku stosował przemoc wobec swojej 73-letniej babci. Prokurator objął agresora policyjnym dozorem, nakazał opuścić mieszkanie oraz zakazał zbliżania się do kobiety.

W weekend tuż przed godziną 23, policjanci Komisariatu Policji w Pawłowicach zostali wezwani do agresywnego 25-latka. Według relacji zgłaszającej młody mężczyzna miał siekierą wybijać szyby w oknach domu. Gdy policjanci znaleźli się na miejscu zauważyli starszą kobietę stojącą na wjeździe do posesji, która poinformowała, że agresywny wnuk znajduje się za domem. Okna domu były rozbite i w związku z tym wokół znajdowało się dużo szkła, a teren był nieoświetlony. W pewnym momencie zza rogu budynku gospodarczego wybiegł mężczyzna, który ruszył wprost na policjantów. Agresor był okaleczony, miał wiele rozcięć, a jego odzież była porozdzierana. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania 25-latek nie reagował. Mundurowi obezwładnili mężczyznę, który był silnie pobudzony, agresywny i wulgarny. 25-latek został zatrzymany, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas rozmowy z kobietą policjanci ustalili, że wspólnie zamieszkujący z nią wnuk od kilku miesięcy znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. 25-latek kierował wobec babci groźby pozbawienia życia, jednak dopiero tego wieczoru kobieta zdecydowała się o tym powiadomić służby.

Wczoraj 25-latek usłyszał zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z babcią domu. Mieszkaniec gminy Pawłowice za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.