r e k l a m a

Wykazali się wzorową postawą obywatelską - być może zapobiegli tragedii


Pomimo licznych kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem, po spożyciu alkoholu. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Przekonała się o tym 53-letnia kobieta, którą ujęli świadkowie i poinformowali o całym zajściu Policję.

2020-12-09 11:16:00 Policja Pszczyna 1240


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Wczoraj około godziny 17:30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia przez obywatela, prawdopodobnie nietrzeźwej kierującej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol drogówki. Na miejscu okazało się, że mężczyzna, który zawiadomił Policję, był świadkiem jak 53-letnia kobieta, jadąc swoim samochodem, uszkodziła zaparkowany na poboczu pojazd. Mężczyzna chciał sprawdzić, czy kobiecie nic się nie stało, ale ta oznajmiła, że bardzo się spieszy i odjechała. Od kobiety była wyczuwalna woń alkoholu, dlatego mężczyzna postanowił za nią pojechać. Na sąsiedniej ulicy, z pomocą swojego kolegi, mężczyzna uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili u kobiety ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania i zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu. O jej losie zdecyduje teraz sąd.

Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Pamiętaj: Nie reagujesz – akceptujesz !