r e k l a m a

Wybieramy Rolety do salonu i sypialni na poddaszu

2020-01-27 21:46:43 Artykuł Sponsorowany 1998


 

fot
 fot

Coraz więcej osób decyduje się na aranżowanie przestrzeni na poddaszu jako pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego nie może dziwić fakt, że rośnie zainteresowanie rozwiązaniami pozwalającymi na ciekawe zaaranżowanie okien montowanych w tym miejscu. Producenci rolet oferują obecnie kilka ciekawych rozwiązań pozwalających na estetyczne i zarazem funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni okiennej.

Do najchętniej wybieranych zalicza się przede wszystkim plisy okienne oraz rolety dachowe. Dlaczego warto zainteresować się akurat tymi produktami?

Plisy okienne – idealne do nowoczesnych aranżacji

Plisy okienne to rozwiązanie uniwersalne. Można je stosować zarówno na poddaszach, jak i przy oknach montowanych na niższych kondygnacjach. Polecane są szczególnie do pomieszczeń, w których zależy nam na wysokiej dobrej kontroli nad tym, ile światła słonecznego wpada do wewnątrz domu. Chronią one również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i osób przechodzących blisko domu.

Do głównych zalet plis okiennych zalicza się przede wszystkim to, że tkanina przylega idealnie do okna. To pozwala na dokładne jego zakrycie. Jednocześnie eliminuje efekt „łopotania”, który często występuje w klasycznych roletach, które nie mają dodatkowego prowadzenia.

Kolejną z zalet rolet plisowanych jest to, że nie nawija się ich na drążek, ale zaciąga materiał od dołu lub od góry. Tworzy się wtedy charakterystyczna harmonijka, która daje ciekawy efekt dekoracyjny. Jednak wysoka estetyka to nie jedyna zaleta tego sposobu zaciągania rolety. Umożliwia to bowiem ustawienie tkaniny w dowolnej pozycji. Jeżeli tylko chcesz, możesz zasłonić jedynie połowę okna lub jego środkową cześć. To daje Ci większą kontrolę nad tym, ile światła wpada do wnętrza domu, a także pozwala osłonić się od tego, co dzieje się na zewnątrz. Więcej informacji znajdziesz na stronie wiodącego producenta plis okiennych firmy Karnix - https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

Rolety dachowe – funkcjonalne rozwiązanie na nasze poddasze

Drugą propozycją, którą można wykorzystać przy oknach dachowych, jest produkt typu roleta dachowa Karnix. Podobnie jak w przypadku plis, doskonale przylega ona do skrzydła okiennego, dzięki czemu sprawdza się idealnie na oknach dachowych. Można ją też stosować na oknach uchylnych. Roleta dachowa wyposażona jest w mechanizm pozwalający na zatrzymanie jej w jednej z trzech pozycji. To pozwala na kontrolowanie tego, ile światła wpadnie do wnętrza domu. Dużym udogodnieniem jest również to, że po odblokowaniu roleta dachowa samodzielnie się zwija do góry.

Warto tutaj podkreślić, że rolety dachowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Co istotne dla wielu osób można je nabyć także w wersjach pozwalających na zaciemnienie pomieszczenia i ochronę go przed nadmiernym nagrzewaniem się. Jeżeli natomiast urządzasz na poddaszu pokój dziecięcy lub młodzieżowy, możesz zdecydować się na rolety dachowe z tkaniną ozdobioną ciekawym nadrukiem. Może to być ulubiona postać z bajki dziecka lub abstrakcyjny motyw do pokoju nastolatka. Pełna gama produktów dostępna jest na stronie wyżej wspomnianego producenta.