r e k l a m a

Wiózł dziecko na podwójnym gazie


31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wybrał się w trasę wraz ze swoją córeczką, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu

2022-07-08 07:06:02 Policja Pszczyna 494


Policja
 Policja

Pszczyńscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy bmw. 31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wybrał się w trasę wraz ze swoją córeczką, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak gdyby tego było mało, dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego.

 
Na ulicy Wojska Polskiego w Pawłowicach, policjanci z pszczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd, który przy intensywnych opadach deszczu poruszał się bez włączonych świateł mijania. Już po otwarciu drzwi kierowcy, z wnętrza wydobył się intensywny zapach alkoholu, a kierowca wypowiadał się bełkotliwie i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Przypuszczenia mundurowych, że 31-latek jest nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile. To jednak nie wszystko… Wspólnie z 31-latkiem jechała jego 5-letnia córka. Dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego, a nawet pasów bezpieczeństwa.

Poza odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przewożenie dziecka bez fotelika i prowadzenie pojazdu bez włączonych świateł, mężczyźnie grozi odpowiedzialność za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.