r e k l a m a

Wieczorne potrącenie na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach

2020-09-11 10:20:04 Policja B-B 680


Policja Bielsko-Biała
 Policja Bielsko-Biała

Na skutek zdarzenia mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu

Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartkowy wieczór w Czechowicach-Dziedzicach na DK-1. 45-letni pieszy został potrącony przez 60-letniego kierującego Skodą. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność!

Do zdarzenia doszło około godziny 19.20 na drodze krajowej numer 1 w Czechowicach-Dziedzicach, w okolicach wyburzonego wiaduktu kolejowego, na remontowanym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący osobową skodą 60-letni mężczyzna potrącił pieszego, który wszedł na jezdnię z lewej strony bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, poza przejściem dla pieszych. Na skutek zdarzenia mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Kierujący Skodą był trzeźwy, a pieszemu została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo użytkowników dróg zależy przede wszystkim od nich samych. Kierowcy powinni wzmóc swoją czujność w szczególności po zmroku. Dotyczy to także pieszych – właściwe upewnienie się, czy przejście przez jezdnię jest bezpieczne, to podstawowa zasada bezpieczeństwa. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy korzystać z elementów odblaskowych. Tego typu elementy pozwolą kierowcy dostrzec pieszego zdecydowanie wcześniej.