r e k l a m a

Wakacje z psem - gdzie warto pojechać?


Miłośnicy czworonogów często stają przed ważnym pytaniem: co zrobić ze swoim psem podczas wyjazdów wakacyjnych. To często spory problem, jednak można sobie z nim łatwo poradzić. Co zrobić, żeby udać się na wyjazd z własnym czworonogiem i dokąd się udać? To postaramy się Ci przekazać w naszym artykule.

tipli
 tipli

Wyjazd z psem – czy jest możliwy?

To pytanie czysto teoretyczne, oczywiście, że możesz spędzić wakacje ze swoim pupilem. Jednak wiele osób nie bierze pod uwagę tego, żeby zorganizować wypoczynek ze swoim czworonogiem. To jest jednak błąd, Twój pies też może cieszyć się beztroską poza domem. I nie oznacza to pobytu w hotelu dla zwierzaków, lecz czas spędzony ze swoimi właścicielami, gdzieś, gdzie będziecie się czuć dobrze.

Wyjazd wcale nie musi oznaczać rozłąki, jednak warto się do niego wcześniej przygotować. Szczególnie jeśli mają to być wasze pierwsze wspólne wakacje. Odpowiedni wybór miejsca i ekwipunek zabrany ze sobą sprawią, że skupisz się na wypoczynku i beztroskich chwilach ze swoim psem. O tym, co należy mieć ze sobą, dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Jak się przygotować do wakacji z psem?

Przede wszystkim, wakacje muszą być w miejscu, w którym mogą przebywać psy. Dlatego też warto skorzystać z portalu Booking. To na nim poszukasz hotelu, pensjonatu lub kwatery, gdzie możliwe jest zamieszkanie z czworonogiem. Sprawdź dokładnie regulamin obiektu, żeby uniknąć nerwów już po przyjeździe. W Polsce na pewno znajdziesz mnóstwo obiektów, których gospodarze pozwalają na przyjazd z psem.

Jeśli wiesz już gdzie pojedziesz, to czas na skompletowanie niezbędnego ekwipunku. Przede wszystkim przygotuj psa na podróż. Niezależnie od jej długości, w aucie musisz mieć akcesoria, które umożliwią bezpieczny przewóz czworonoga. Poza tym pamiętaj, żeby zapewnić jedzenie swojemu psu. Warto skorzystać z oferty sklepu Zooplus. To tutaj znajdziesz pełnowartościowe karmy, przekąski oraz suplementy. Przelicz ile jedzenia będziesz potrzebował na cały wyjazd, po to, żeby skupić się na wypoczynku, a nie na szukaniu sklepu z jedzeniem dla psów.

Oprócz ekwipunku dla psa musisz też mieć ze sobą wygodne buty i praktyczną torbą lub plecak. Jeśli planujesz długie spacery ze swoim czworonogiem, to warto zadbać o komfort stóp. Najlepsze modele do pieszych wędrówek możesz znaleźć w ofercie sklep Eobuwie. To tutaj znajdziesz modele butów, które sprawią, że z łatwością będziesz pokonywać kolejne kilometry.

Gdzie warto jechać ze swoim pupilem?

Wiesz już jak znaleźć miejsce pobytu i co warto mieć ze sobą. Teraz czas zastanowić się nad tym, gdzie warto się udać. Na szczęście w naszym kraju jest mnóstwo miejsc, w które możesz zabrać swojego czworonoga.

Bałtyk z psem

Mnóstwo osób co wakacje podróżuje do nadmorskich miejscowości. Przepiękne plaże, woda i mnóstwo różnych atrakcji – to przyciąga kolejnych turystów. Jednak czy nadmorskie kurorty są dobrym wyborem dla czworonoga?

Wiele osób w to wątpi, jednak my twierdzimy, że można jechać na wakacje z psem nad morze. Jednak trzeba to dobrze przemyśleć, ponieważ nie wszędzie Twój pupil będzie czuł się dobrze. Lepiej wybierać miejsca, w których jest mniej ludzi. Pies może czuć się niekomfortowo w najpopularniejszych miejscowościach, dlatego też lepiej postawić na lokalizacje oddalone od zgiełku miasta. Wtedy będziecie się mogli cieszyć beztroską na plażach nad Bałtykiem.

Czy warto zabrać psa na Mazury?

Według nas jak najbardziej. Mazurski mikroklimat będzie służył zarówno Tobie, jak i psu. Nie mówimy tutaj jednak o pływaniu na łódce z psem, tylko czasie spędzonym na lądzie. Woda to niekoniecznie musi być naturalne środowisko dla psa, jednak możesz się skupić na pieszych wędrówkach po lasach i plażach mazurskich. Czasem warto na chwilę zaszyć się w domku nad jeziorem i skupić się na odpoczynku w gronie najbliższych i Twojego psa. A to jest możliwe na Mazurach.

A może wycieczka rowerowa z psem?

To także świetny sposób na czas spędzony ze zwierzakiem. Jednak zanim zdecydujesz się na taki wyjazd, to sprawdź, czy Twój czworonóg będzie się dobrze czuł w takich warunkach. Warto wykorzystać do tego specjalny transporter dla psów. Jeśli Twój pupil będzie się z nim czuł komfortowo, to jak najbardziej możesz się zdecydować na taką podróż. A miejsc, w które warto się udać jest bardzo wiele. Warto na rowerze zwiedzić Kaszuby, Wielkopolskę, czy Podlasie. Sam wybierz trasę, którą pokonasz ze swoim czworonogiem.

Parki narodowe z psem

Dla miłośników przyrody polecamy odwiedzenie parków krajobrazowych i narodowych. Jednak nie wszędzie możesz się udać z psem. Zanim wyjedziesz to sprawdź, czy na terenie danego parku możesz przebywać z czworonogiem. Jest ich ponad 20, w tym gronie znajdują się m.in.: Park Kampinowski, Wielkopolski, Ojcowski oraz Gór Stołowych. Szczególnie ta ostatnia lokalizacja może być bardzo ciekawa dla osób, które chcą spacerować z psem po górskich szczytach.

 

Jak widzisz, wypoczynek z psem jest jak najbardziej możliwy. Warto się jednak do niego wcześniej przygotować i sprawdzić, gdzie ty i Twój pupil będziecie czuć się komfortowo. To warunek udanych wakacji z psem.