r e k l a m a

Szukasz lekkich mebli ogrodowych? Postaw na aluminium!

2020-06-15 10:46:39 Artykuł sponsorowany 405


Meble ogrodowe
 Meble ogrodowe

Meble ogrodowe powinny być nie tylko odporne na zmieniające się warunku atmosferyczne, ale również lekkie, ponieważ przeważnie będziemy przenosić je z miejsca na miejsce. Dotyczy to zwłaszcza krzeseł ogrodowych i niewielkich stolików. Materiałem, który zdaje się nadawać idealnie do tego celu, jest aluminium, czyli glin o czystości technicznej. W normalnych warunkach właściwie nie koroduje, a ponadto ma niewielką masę. Jakie meble do ogrodu z aluminium najlepiej kupić?

Podobno Lord Kelvin w drugiej połowie XIX wieku stwierdził, że nic cięższego od powietrza nie może latać. Bracia Wright udowodnili mu, jak bardzo się mylił. Kolejno powstające maszyny były coraz bardziej wytrzymałe, a zarazem lżejsze, m.in. za prawą odkrycia duraluminium już w 1909 roku. Do zastosowań domowych nie potrzebujemy jednak aż tak wytrzymałych materiałów – okazuje się, że już niezbyt skomplikowany stelaż krzesła wykonany z aluminiowych rurek jest wystarczająco solidny i trwały, nie mówiąc już tym, że wiele firm produkujących meble dodaje do stopów aluminium takie pierwiastki jak magnez, krzem czy mangan, które dodatkowo wzmacniają powstały materiał.

Wytrzymałość mebla to nie wszystko


Oczywiście dla nas, jako konsumentów, liczy się nie tylko trwałość danego rozwiązania, ale również jego walory estetyczne. Zresztą, na samym aluminiowym stelażu trochę niewygodnie by się siedziało, prawda? Tutaj każda firma meblowa stosuje odmienne rozwiązania. Np. w sklepie z meblami do ogrodu https://www.belgiardino.pl tworzy się tzw. meble technorattanowe. Są to meble ogrodowe oparte na aluminiowej konstrukcji, oplecione trwałym materiałem z polietylenu, przypominającym do złudzenia rattan, czyli surowiec z winorośli palmowej (trzcina indyjska). Technorattan zachowuje niską masę i wspaniały wygląd naturalnego rattanu, będąc przy tym znacznie bardziej odporny na mróz.


Godnym przykładem aluminiowego kompletu oplecionego technorattanem w eleganckim kolorze jest ZAMORA LUX. Jest to pokaźnych rozmiarów leżanka (216 x 105 x 74 cm) z daszkiem, która z powodzeniem pomieści od trzech do pięciu osób. W zestawie otrzymujemy 2 pufy / podnóżki oraz stolik kawowy z hartowanym, szklanym blatem. Znajdziemy tu również poduszki na siedziska i wygodne oparcia.

Konserwacja mebli aluminiowych


Ze względu na fakt, że do produkcji mebli ogrodowych wykorzystywane są wysokiej jakości stopy aluminium, problem korozji właściwie nie występuje. Oczywiście należy unikać warunków ekstremalnych, np. kontaktu elementów aluminiowych z wapnem czy zaprawą cementową. Należy również unikać kontaktu z innymi, bardziej szlachetnymi metalami, zwłaszcza z miedzią, mosiądzem czy stalą, ponieważ w miejscu styku może dojść do tak zwanej korozji kontaktowej.
Co do plecionki technorattanowej, od czasu do czasu wystarczy ją po prostu przetrzeć miękką, wilgotną ściereczką z niewielkim dodatkiem mydła. I choć meble z technorattanu są odporne na mróz, warto na zimę przykryć je pokrowcem, dzięki czemu na wiosnę będziemy mieli znacznie mniej do czyszczenia. Mniejsze meble można również schować do specjalnie przeznaczonej do tego skrzyni. Co do poszewek, zastosowany w nich zamek błyskawiczny umożliwia ich łatwe zdejmowanie i czyszczenie np. z użyciem delikatnego detergentu.