r e k l a m a

Szkolna pracownia terminalowa - czy warto?


Pracownia informatyczna w szkole powinna być nowoczesna, a jednocześnie dostosowana do aktualnie obowiązujących standardów. Nie bez znaczenia jest również koszt wdrożenia, który nie powinien być zbyt wysoki.

2021-06-18 09:10:37 Artykuł Partnera 129


szkolnapracowniaterminalowa-czywarto
 szkolnapracowniaterminalowa-czywarto

Większość placówek posiada ograniczony budżet. Terminal może zastąpić nawet kilkanaście komputerów - jest to sprawdzony sposób na zaoszczędzenie gotówki. Wdrożenie sieci komputerowej odbywa się szybko, a jednocześnie bezproblemowo. Nie trzeba obawiać się nadmiaru formalności - proces podłączenia urządzeń realizowany jest przed doświadczonych, a zarazem wykwalifikowanych fachowców.

1. Sprawna konfiguracja

Terminal to urządzenie o niewielkich gabarytach, którego zasoby mogą zostać podzielone na kilkanaście stanowisk. Dodatkowym atutem jest sprawna konfiguracja, która nie wymaga zbyt dużej znajomości nowoczesnych technologii. Administrator nie musi wielokrotnie instalować oprogramowania, co przekłada się na znaczącą oszczędność czasu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby udostępnić wybrane programy czy też materiały. Należy zaznaczyć, że to nauczyciel decyduje o tym, jakie dane będą dostępne dla uczniów.

szkolnapracowniaterminalowa-czywarto
 szkolnapracowniaterminalowa-czywarto

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/pracownia-komputerowa

2. Niski koszt

Pracownia terminalowa pozwala obniżyć koszty wdrożenia o około 1/3. Jest to rozwiązanie budżetowe, które znakomicie sprawdza się zarówno w szkołach państwowych, jak i prywatnych. Oczywiście zakres zastosowań jest o wiele szerszy, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Zaoszczędzić można również na utrzymaniu sieci komputerowej. Jest to wynikiem niższego zużycia energii. Trzeba wspomnieć, że opisywana opcja jest przyjazna środowisku naturalnemu - im mniejsze zapotrzebowanie na prąd, tym lepiej. Plusem jest również mniejszy hałas generowany podczas pracy sprzętów.

3. Bezpieczeństwo danych

Prawdą jest, że pracownia terminalowa pozwala skutecznie zabezpieczyć dane przechowywane na dysku. Nie trzeba martwić się o ich przejęcie przez osoby nieupoważnione. Terminal nie posiada standardowego systemu operacyjnego, więc nie wymaga instalacji oprogramowania antywirusowego. Autorski firmware znakomicie radzi sobie z odpieraniem potencjalnych ataków.

4. Ergonomia pracy

Niepodważalnym atutem terminalu jest również ergonomiczna praca. Urządzenie nie zajmuje zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni. Nie wytwarza ono ciepła, ani uciążliwych dla otoczenia