r e k l a m a

„Pali się komenda! taki komunikat odebrali Strażacy


Ewakuacja osób, trzy jednostki straży pożarnej na placu komendy i gaszenie budynku z kosza na wysokości kilkunastu metrów, to obraz dzisiejszych działań strażaków i policjantów z Pszczyny

2019-12-20 11:38:02 KPP Pszczyna 1769


fot. KPP Pszczyna
 fot. KPP Pszczyna


Ewakuacja osób, trzy jednostki straży pożarnej na placu komendy i gaszenie budynku z kosza na wysokości kilkunastu metrów, to obraz dzisiejszych działań strażaków i policjantów z Pszczyny. Jako główny cel ćwiczeń wyznaczono szybkie i skuteczne opanowanie przez służby mundurowe sytuacji zagrożenia pożarem jednostki policji. Całość przebiegła sprawnie i dynamicznie. To, co należałoby jeszcze poprawić, strażacy i policjanci omówili już po akcji w sali odpraw.

„Pali się komenda!'- dokładnie taki komunikat został przekazany strażakom kilka minut po 9.00. Chwilę później pod komendę podjechały trzy jednostki straży pożarnej. Na placu komendy ustawiono wozy strażackie i sprzęt gaśniczy, umożliwiający opanowanie płonącego poddasza budynku. Ewakuowane z budynku osoby mogły przyglądać się sprawności, z jaką strażacy przystąpili do działań. Wyposażeni w butle i maski, z kosza znajdującego się na wysokości kilkunastu metrów, rozpoczęli akcję gaśniczą. Skupili się na polewaniu wodą dachu. To nie pierwsze tego typu i takich rozmiarów działania, które odbyły się na terenie pszczyńskiej jednostki policji. Na szczęście były to tylko ćwiczenia obrazujące, w jaki sposób te dwie służby współpracują ze sobą i pokazujące, co należy jeszcze poprawić. Całość działań została szczegółowo omówiona przez strażaków i policjantów, którzy „doszlifowali” procedury, zapewniające poprawę bezpieczeństwa przy tego typu akcjach.