r e k l a m a

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja


Mężczyzna zostali już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Teraz o losie złodzieja zdecyduje sąd.

2022-03-01 05:16:02 Policja Pszczyna 1043


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Policjanci z Pawłowic zatrzymali 35- latka, który został złapany na kradzieży alkoholu w sumie o wartości 3 500 złotych. Mężczyzna zostali już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Teraz o losie złodzieja zdecyduje sąd.

 Późnym wieczorem policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Pawłowicach otrzymał informację, że mundurowi z pobliskiej jednostki wykonują czynności z mężczyzną, który jest w zainteresowaniu pszczyńskich śledczych. Wszystko dlatego, że wizerunek znanego stróżom prawa 35-latka został kilka godzin wcześniej zarejestrowany przez monitoring podczas procederu kradzieży. Mundurowi dwa tygodnie temu zdążyli już poznać tego sklepowego złodzieja, gdy próbował minąć kasy tego samego sklepu bez płacenia rachunku. Wtedy czujnością wykazał się policjant po służbie z Jastrzębia-Zdroju, który zwrócił uwagę na nerwowo zachowującego się mężczyznę. Dzięki podjętej przez niego interwencji całość skradzionego mienia wróciła na sklepowe półki, a dalsze czynności przeprowadzone przez pawłowickich policjantów doprowadziły do ustalenia jego tożsamości. Mundurowi nie mieli wątpliwości z kim mają do czynienia, a dzięki dobrej współpracy między jednostkami ekspresowo doszło do zatrzymania amatora drogich alkoholi. Ponadto w toku przeprowadzonych czynności kryminalni ustalili, że sprawca ma związek z jeszcze jedną kradzieżą. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty, do których przyznał się w całości. Teraz o jego losie zdecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.