r e k l a m a

Policja zapowiada kolejne działania!


Każdy kierowca doskonale wie, jak uciążliwe potrafią być "zakorkowane" drogi. Bardzo często do tego zjawiska przyczyniają się sami kierowcy

2021-07-09 17:57:39 Policja 198


Policja
 Policja

W ramach przedmiotowych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą przypominać i jednocześnie egzekwować od kierujących obowiązek poruszania się prawym pasem na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Lewy pas powinien służyć kierowcom do manewrów wyprzedzania i omijania. Przestrzeganie przepisów w tym zakresie zdecydowanie poprawia płynność ruchu.

Każdy kierowca doskonale wie, jak uciążliwe potrafią być "zakorkowane" drogi. Bardzo często do tego zjawiska przyczyniają się sami kierowcy, którzy jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny, doprowadzają do tamowania i utrudniania ruchu.

Przepisy prawa o ruchu drogowym nakazują stosowanie się do ruchu prawostronnego, czyli jazdę możliwie jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Kierowca, który nie stosuje się do ruchu prawostronnego popełnia wykroczenie i może otrzymać mandat od 20 do 500 złotych oraz 2 punkty karne.