r e k l a m a

OKRADAŁ KOŚCIELNE SKARBONKI - ZOSTAŁ ZATRZYMANY

2024-03-04 16:13:01 Policja Pszczyna 329


fot. Policja Pszczyna
 fot. Policja Pszczyna

Pszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbonek. 38-latek wpadł w ręce patrolu, kiedy pił piwo na przystanku. Podczas czynności okazało się, że to nie wszystko...

W piątek tuż przed 16.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pawłowicach podjęli interwencję wobec mężczyzny spożywającego alkohol na przystanku autobusowym. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez jednostki policji do licznych kradzieży, których dokonał na terenie powiatu mikołowskiego i rybnickiego. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas dalszych czynności okazało się, że nie był to koniec jego kłopotów.

Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli u niego zawiniątko z narkotykami. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone substancje to Alfa PiHP. To jednak nie wszystko... Mundurowi znaleźli także u mężczyzny gotówkę i telefon. Były to łupy z kradzieży. 38-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego trudnił się bowiem okradaniem wiernych i skarbonek w kościele . Znalezione pieniądze pochodziły z kradzieży, która miała miejsce 29 lutego br. w Parafii p/w św.Stanisława Biskupa i Meczennika w Suszcu. Natomiast telefon należał do mieszkanki powiatu rybnickiego, gdzie mężczyzna także dokonał kradzieży i włamaniem. 

Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 38-latek został ukarany mandatem karnym, natomiast za posiadanie narkotyków, włamania i kradzieże będzie odpowiadał przed sądem.