r e k l a m a

Ogrzewanie podłogowe w nowoczesnych domach – trendy i innowacje


Ogrzewanie podłogowe cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Szczególnie chętnie jest ono stosowane przez osoby, które przygotowują się do budowy nowoczesnego domu jednorodzinnego. Nie można się temu dziwić, ponieważ podłogówka nie tylko bardziej równomiernie ogrzewa wnętrze pomieszczenia, ale też jest korzystniejsza dla zdrowia niż tradycyjne grzejniki ścienne. Jakie są ostatnie trendy dotyczące ogrzewania podłogowego?

2023-05-25 12:24:50 Artykuł Partnera 527


Ogrzewanie
 Ogrzewanie

 

Ogrzewanie podłogowe – wodne czy elektryczne?

Generalnie mówiąc o ogrzewaniu podłogowym, mówimy o jednym z dwóch najczęściej stosowanych systemów: wodnym lub elektrycznym:

  • Ogrzewanie podłogowe wodne – system bazuje na cienkich rurkach, które w dużym natężeniu układa się pod podłogą. To właśnie w nich krąży woda, która „oddaje” temperaturę podłodze, a następnie – wnętrzu. W tym wariancie temperatura podgrzewa się powoli, dlatego instalacja wodna najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których chcemy uzyskać stałą temperaturę przez długi czas;
  • Ogrzewanie podłogowe elektryczne – czyli maty lub przewody elektryczne, które układa się pod podłogą i podpina do sieci elektrycznej. W tym przypadku łatwiej i szybciej można regulować temperaturą w pomieszczeniu.

Frezowanierowkow.pl – czy ogrzewanie podłogowe frezowane to najlepsza opcja?

Gdy mówimy o aktualnych trendach i innowacjach dotyczących „podłogówki”, musimy wspomnieć o ogrzewaniu podłogowym frezowanym, które coraz częściej uznawane jest za optymalne rozwiązanie. Montaż takiej instalacji polega na frezowaniu rowków w wylewce betonowej, a następnie – na umieszczeniu w nich rur pex i podłączeniu rozdzielacza do instalacji zasilającej.

Za największą zaletę ogrzewania podłogowego frezowanego uznaje się fakt, że może ono zostać zamontowane praktycznie wszędzie – zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach deweloperskich czy starszych budynkach. Jak przekonują eksperci z firmy https://frezowanierowkow.pl/, jedynym wymogiem jest w gruncie rzeczy minimalna grubość wylewki, która powinna wynosić przynajmniej 40 mm, oraz równa, gładka powierzchnia, w której frezuje się rowki.

Oczywiście konieczne jest wybranie doświadczonego i sprawdzonego wykonawcy. Wspomniana wyżej firma Frezowanie Rowków dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia szybkie i dokładne frezowanie betonu pod ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe frezowane – zalety

Mówiąc o zaletach ogrzewania podłogowego frezowanego, należy wspomnieć o tym, że jego montaż można przeprowadzić szybko i bezpyłowo, co wcale nie jest oczywistością jeśli chodzi o montaż „podłogówek”. Co więcej, jest to rozwiązanie ekonomiczne i korzystne dla zdrowia – z jednej strony chodzi tu o bardziej równomierny, optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu, a z drugiej, o brak wirowania kurzu w powietrzu, co ma miejsce przy ogrzewaniu punktowym ściennym.

Jeżeli interesuje Cię montaż ogrzewania podłogowego, zapoznaj się z ofertą firmy Frezowanie Rowków na stronie https://frezowanierowkow.pl/nasza-oferta/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe/.