r e k l a m a

Kuszący relaks w okresie pandemii


W sobotę, spora część osób była zajęta pilnymi, przedświątecznymi sprawunkami. Znaleźli się jednak tacy, którzy pomimo obostrzeń wybrali się na ryby. Trójka młodzieńców tłumaczyła swój relaks nad stawem brakiem znanych im w tym zakresie ograniczeń i piękną pogodą

2020-04-15 14:13:46 Policja Pszczyna 980


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Świąteczny weekend dla pszczyńskich policjantów należał do wyjątkowo pracowitych. Mundurowi patrolowali przydzielone rejony i kontrolowali, czy wszyscy przestrzegają obowiązujące przepisy. W sobotę, spora część osób była zajęta pilnymi, przedświątecznymi sprawunkami. Znaleźli się jednak tacy, którzy pomimo obostrzeń wybrali się na ryby. Trójka młodzieńców tłumaczyła swój relaks nad stawem brakiem znanych im w tym zakresie ograniczeń i piękną pogodą.

 
Słoneczna pogoda ostatnich dni zachęcała do wyjścia na świeże powietrze. Jak zauważyli pszczyńscy policjanci, większość mieszkańców nie dała się skusić i pozostała w domach. Znaleźli się jednak tacy, którzy pomimo wydanych zakazów w związku z pandemią, postanowili się zrelaksować. Takimi, którzy, jak twierdzili, nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym ryzyka zarażenia siebie oraz innych, okazali się trzej mieszkańcy Kobióra. Zostali pouczeni, po czym spakowali swój sprzęt wędkarski i rozeszli się do domów.

Pamiętajmy...

W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.