r e k l a m a

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu


46-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie

2021-11-30 05:00:00 Policja Pszczyna 103


Policja
 Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego na terenie powiatu pszczyńskiego. 46-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do hasła "JADĘ - NIE PIJĘ!".

W niedzielę policjanci ruchu drogowego podczas patrolu zwrócili uwagę na kierującego citroenem, który gwałtownie skręcił na widok mundurowych. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Podczas której okazało się, że pojazdem jechał 46-letni obywatel Ukrainy. Policjanci od samego początku rozmowy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, w związku z czym wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.