r e k l a m a

Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów


Pszczyńscy policjanci zatrzymali 2 kierujących samochodem i jednego rowerzystę, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

2021-05-19 12:29:23 Policja 758


Policja
 Policja

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 2 kierujących samochodem i jednego rowerzystę, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Przypominamy: Nie reagujesz – akceptujesz. 

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę na “podwójnym gazie”. Wczoraj pszczyńscy policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch takich kierujących samochodem oraz jednego rowerzystę. Kierujący będący pod wpływem alkoholu (bez względu na pojazd, jakim się porusza) stanowi czasem śmiertelne zagrożenie na drodze. Zatrzymanie uprawnień do kierowania, zakaz prowadzenia pojazdów, kara pozbawienia wolności i grzywna to dopiero początek tak nieodpowiedzialnego zachowania. Od początku roku do końca kwietnia na terenie naszego powiatu doszło do 10 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, a także do wypadku, w którym dwie osoby odniosły poważne uszkodzenia ciała. Już od dekady przypominamy “Nie reagujesz – akceptujesz”. Pamiętajmy o tym przede wszystkim, teraz gdy pogoda za oknem się poprawia, a pandemiczne obostrzenia luzują. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.