r e k l a m a

Jakie karnisze są teraz modne - sezon 2020/2021


Karnisze to akcesoria niezbędne do wieszania firan i zasłon. Dzięki nim można ozdobić okno i dodać aranżacji bardziej unikalnego stylu. Na karnisz składa się rurka pozioma, wsporniki i dekoracyjne zakończenia. Do zamontowania karnisza potrzebne są jeszcze blaszki montażowe i kołki rozporowe. Ponieważ karnisz karniszowi nierówny warto poznać ich rodzaje, a także to, jakie karnisze są aktualnie modne. Poznajcie trendy w sezonie 2021/2022.

2022-08-02 10:32:15 Artykuł Partnera 652


Modne karnisze
 Modne karnisze

Jakie wyróżniamy rodzaje karniszy? 

Wśród karniszy można zdecydować się na modele pojedyncze lub podwójne. Te pierwsze sprawdzają się na zasłonę lub firanę, a drugie mają zwiększoną długość przez co pozwalają na powieszenie zarówno zasłony jak i firany. Decydując się na karnisz, trzeba jeszcze się zastanowić, czy chce się go zamontować na suficie czy też bezpośrednio nad oknem i na tej podstawie wybrać karnisz ścienny lub sufitowy. Warto wiedzieć, że karnisze sufitowe powinny być mocowane za pomocą specjalnych wsporników. Jeżeli chodzi o rodzaje, to ponadto wyróżniamy modele wykonywane z drewna, a także metalu. Te drugie znacząco zyskują na popularności. Od karniszy drewnianych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz się odchodzi. Warto podkreślić, że zaletą karniszy metalowych jest fakt, że mogą mieć różnorodne wykończenie chromowanej powierzchni, zatem występować w różnych wersjach kolorystycznych. Można zdecydować się na antyczny mosiądz, czarny, biały, a nawet stal antyczną. Ponadto bardzo ciekawym wyborem są karnisze kwadratowe, które są alternatywą dla tradycyjnych okrągłych rurek. Karnisze różnią się także dekoracyjnymi końcówkami. W zestawie z nimi dostępne są praktyczne też żabki. Dla osób, które chcą ozdobić małe okno zazdrostką, dostępne są też mini karnisze. Skoro już znamy rodzaje, to warto dowiedzieć się więcej na temat doboru karniszy do aranżacji wnętrza, a także trendów na ten sezon.          

Jak dobrać karnisze do wnętrza? Poznajcie najmodniejsze rodzaje  

Karnisz może być dobrany na zasadzie monochromatyzmu lub kontrastu do ramy okna. Można też dopasować go kolorystycznie do wykończenia ścian. Każda opcja może być dobra i podkreślać piękno wnętrza. Jeśli dominuje w nim biel, a dodatkowo także okno jest białe, to na pewno biały karnisz będzie najlepszym wyborem. W ten sposób można stworzyć modne wnętrze, w purystycznym stylu, które jest niezwykle jasne i przez to, niezależnie od kubatury, staje się przestronne. Do aranżacji glamour świetnie pasują złote karnisze z czarnymi wstawkami. Z kolei do modnego, industrialnego wnętrza najlepiej sprawdzą się karnisze w kolorze chrom mat lub stal antyczna. Podkreślają surowy charakter wnętrza. Jeżeli szukacie karniszy do minimalistycznego wnętrza, to świetnym i oryginalnym rozwiązaniem będą czarne karnisze kwadratowe. Jeżeli chcecie iść z duchem czasu, to możecie zdecydować się na karnisze z oryginalnymi i nietypowymi końcówkami. W tym przypadku nie będą one kuliste, a przypominające liść, czy też przestrzenną figurę. Do aranżacji w stylu glamour zamiast złotych czy złoto-czarnych gałek, warto wybrać niezwykle oryginalne i modne gałki o strukturze kryształu. Taki karnisz pięknie skomponuje się z kryształowym żyrandolem w aranżacji glamour. Do aranżacji typu japandi, łączących funkcjonalność i styl skandynawski i japoński, możecie wybrać metalowe karnisze z końcówkami w kwadratowym lub prostokątnym kształcie, ozdobione linearnym ryflowaniem. Warto postawić na nowoczesne karnisze na rolety.eu, gdzie tego rodzaju kształty i wykończenia są dostępne.  

Karnisz, choć wydaje się niepozornym dodatkiem, to jednak może naprawdę urozmaicić aranżację i wpływać na jej odbiór. Warto zdecydować się na modne i niezwykle różnorodne karnisze metalowe, które można dopasować do każdej aranżacji.