r e k l a m a

Jak zrobić fajną domówkę?


Imprezy w domu, mimo że znane są od wielu lat, znów zyskują na popularności. Imieniny coraz częściej przenosimy z restauracji do domów, zapraszając tam swoich przyjaciół, znajomych i rodzinę. Wielu osobom domówka kojarzy się z nudnym siedzeniem przy stole, rozmowami na te same tematy i nieustannym jedzeniem posiłków przygotowanych przez gospodarza. Tak wcale być nie musi! Sposobów na organizację ciekawej domówki jest bowiem wiele. Jeśli nie macie pomysłu, jak przygotować imprezę w zaciszu domowym, sprawdźcie kilka rad. Na pewno wam się przydadzą!

2021-11-10 08:23:35 Artykuł Partnera 501


jak_zrobic_fajna_domowke
 jak_zrobic_fajna_domowke

Menu

Zacznijmy od czegoś, bez czego imprezy być nie może, czyli od menu. Jedzenie na domówce, zgodnie z polską tradycją, powinno być podstawowym elementem. Stół musi uginać się od potraw, co koresponduje z naszą gościnnością. Pamiętajcie jednak, że czasy się zmieniły, dlatego też lepszym rozwiązaniem od ciężkich sałatek czy tłustych golonek będzie lekkie menu, określane mianem finger food. Coraz częściej przyjęcia domowe przyjmują formułę standing party, czyli bufet układa się na jednym stole, a goście przemieszczają się z talerzykami swobodnie po całym pokoju. To idealne rozwiązanie, szczególnie jeśli mieszkanie jest niewielkie i ustawienie długiego stołu oraz szeregu krzeseł wiązałoby się z ogromnymi utrudnieniami.

Konstruując menu imprezowe, weźcie pod uwagę różne preferencje smakowe gości. Dobrze jest zaserwować część dań mięsnych, ale także potrawy wegetariańskie. Pamiętajcie także o owocach i deserach w wydaniu mini. Finger food, jak sama nazwa wskazuje, to dania przygotowywane tak, aby zmieściły się w palcach. Jeżeli nie macie czasu lub nie potraficie zrobić tego rodzaju przekąsek, warto skorzystać – w czym pomoże pożyczka gotówkowa – z oferty firm cateringowych, które bardzo chętnie przygotują mini kanapki, koreczki, niewielkie tartaletki czy sałatki serwowane w biszkoptowych muszlach.

Ciekawym i odmiennym pomysłem może być wspólne gotowanie z naszymi gośćmi.

Bez muzyki nie ma imprezy

Drugim elementem nieodłącznie kojarzącym się z imprezą – niezależnie czy odbywa się ona w domu czy też w lokalu – jest muzyka. Zadbajcie o nią, a przede wszystkim o jej różnorodność. Dziś jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ wystarczy skorzystać z jednego z serwisów streamingowych, aby szybko ułożyć playlistę ulubionych kawałków. Weźcie pod uwagę także tempo muzyki. Jeżeli impreza ma być jedynie spokojną rozmową znajomych, wówczas świetnie sprawdzą się standardy jazzowe, muzyka chilloutowa czy soulowa, słyszalna w tle. Jeśli natomiast planujecie tańce, bo świętujecie ważną uroczystość lub też chcecie się trochę poruszać, wówczas najlepiej wybrać playlisty gotowe, które zawierają w sobie muzykę taneczną, rockową, czyli znane i mniej znane utwory, które na pewno porwą wszystkich do tańca.

Nie wystarczy tylko włączenie komputera czy tabletu, aby emitować z niego muzykę. Przyda się dobrej jakości głośnik, który zapewni doskonałą jakość dźwięku. Nie przesadzajcie jednak z decybelami, szczególnie jeżeli mieszkacie w bloku, ponieważ nadmierna głośność muzyki może przyczynić się do sąsiedzkich nieporozumień. Najlepiej uprzedzić sąsiadów, że planujecie zrobić imprezę, ale od 22:00 trzeba zachowywać się nieco ciszej, dając innym szansę na odpoczynek.

Gry planszowe i towarzyskie

Hitem ostatnich lat niewątpliwe stały się gry planszowe. Do łaski wróciły również gry towarzyskie takie jak „Flirt” czy „Kalambury”, które gościły na domówkach w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.