r e k l a m a

Jak zadbać o wystrój sypialni? Odpowiedzią jest stolik nocny!


Uważasz, że najważniejsza jest praktyczność domowego asortymentu? To błąd, który z pewnością odbije się na Twoim samopoczuciu! Wszyscy potrzebują odrobiny piękna, szczególnie gdy za oknem pogoda potrafi dać w kość swoją nieprzewidywalnością i ciągłymi zmianami temperatury. Dość powiedzieć, że milej jest odpoczywać w pokoju, gdzie wszystko stoi na właściwym miejscu, zachwycając przy okazji swą idealną konstrukcją. Warto więc zadbać o wystrój sypialni, ponieważ to tam człowiek spędza najwięcej czasu. Jak to zrobić? Do tego zadania potrzebny jest funkcjonalny stolik nocny!

2021-05-05 15:07:16 Artykuł Partnera 268


Wystrój sypialni
 Wystrój sypialni

Jaką rolę odgrywa stolik nocny? To główny element aranżacji

Oczywiście nadrzędną funkcję w całej sypialni pełni łóżko. To ono stanowi jego centralną część, gwarantując udany wypoczynek, a także zdrowy i przyjemny sen. Należy się jednak pozbyć błędnego założenia, że stolik nocny nie jest niepotrzebnym elementem tego pomieszczenia. Mebel posłuży jako podstawka dla różnych, drobnych przedmiotów. Schowasz w nim nie tylko swój telefon, ale również czytane przed drzemką czasopismo, pilot od telewizora czy nawet różnorakie kable do sprzętów elektronicznych. Funkcjonalność stolika nocnego jest więc nieoceniona.

A trzeba dodać, że użyteczność wpływa w tym wypadku na wystrój wnętrza. Dlaczego? To bardzo proste – rzeczy nie będą leżeć na podłodze. Nie zajmą także pustej przestrzeni na biurku. Schowane obiekty staną się wręcz niezauważalne dla ludzkiego oka! Na szafce postawisz też piękną lampkę, dzięki czemu zyskasz dodatkowe źródło światła.

Warto zaznaczyć, że stoliki nocne charakteryzują się ogromną różnorodnością. Ta cecha sprawia, że bez problemu dostosujesz produkt do swoich oczekiwań. Zwłaszcza że oferta sklepu Kler to ogrom propozycji! Wolisz klasyczne podejście do tematu? A może gustujesz w modernistycznych kompozycjach? Często nawet pojedyncza szafka nadaje się do kilku pokoi, prezentujących całkowicie odmienne style. Wymagana jest jedynie pewna doza odpowiedzialności z Twojej strony, aby eksperymenty nie posunęły się za daleko. Czasami dobrze jest postawić na tradycyjne rozwiązania, bo świetnie sprawdzają się w praktyce.

Gdzie ustawić stolik nocny? Skorzystaj z tych porad!

To bardzo ważne, aby stolik nocny zawsze stał przy łóżku. Powody? Łatwo się ich domyślić – inaczej będziesz miał problemy z sięgnięciem po przydatne przedmioty, a światło lampy rozprzestrzeni się w niewłaściwym miejscu. Złe ułożenie wpłynie też na wygląd sypialni, wprowadzając zbędny chaos i poczucie zagubienia we własnym pokoju. Mówiąc krócej – czasami nie wolno łamać istniejących reguł, aby nie zniszczyć tworzonej kompozycji.

Wielkość szafki też ma znaczenie. Zagospodarowanie wolnego miejsca jest świetnym rozwiązaniem, jednak nie powinno się to odbywać kosztem wygody. Musisz przecież swobodnie się poruszać po całej sypialni. Trzeba też dodać, że duży stolik nocny prawdopodobnie nie będzie wyglądał atrakcyjnie w małym pokoju, bo przytłoczy rozmiarem resztę pomieszczenia.

Styl skandynawski? Wybierając stoliki nocne, postaw na minimalizm

Stonowane odcienie, drewniana konstrukcja, dbałość o detale? Styl skandynawski na pewno przypadnie Ci do gustu, ponieważ łączy w sobie naturalność oraz sprawdzone i funkcjonalne pomysły. Świetnie zakorzeniony w omawianej estetyce jest model Jafra Nin Bit. Ten wykonany z dębowego drewna stolik kojarzyć się będzie z leśnymi wędrówkami, wprowadzając jednocześnie odrobinę uroku do każdego wnętrza. Istotnym atutem są widoczne sęki i usłojenia, które ukazują ekologiczne pochodzenie produktu. Prawdziwa rzemieślnicza praca doprowadziło do powstania małego arcydzieła.

Skandynawska aranżacja nie musi się jednak wiązać z wyrzeczeniami. Znajdą się przecież egzemplarze łączące w sobie na pozór niepasujące do siebie materiały. Stolik Canto jest tego idealnym przykładem. Posiada drewniany korpus o barwie orzecha amerykańskiego. Całość uzupełniona została spiekiem ceramicznym, dzięki któremu stworzono drzwi i szufladę.

Klasyczne rozwiązania? Stoliki nocne to doskonały wybór!

Nie bój się klasycznych rozwiązań – to nadal modne i ciekawe aranżacje, nadające wyrazistości i elegancji. Czarne kolory od zawsze odznaczały się gracją i szczególną wyjątkowością. Jeśli zaś postanowisz dokupić inne meble, to niezwykle prosto połączysz ciemne barwy z jasnymi odcieniami. Do większych pomieszczeń przyda się szafka nocna 20 Up z trzema szufladami. Jest bardzo pojemna, więc zmieścisz tam wszystkie potrzebne przedmioty. Żeby tego było mało, stolik idealnie wkomponuje się również w nowoczesne aranżacje – wszystko z powodu starannie przemyślanego designu.

Skąd jednak wziąć rewelacyjne stoliki nocne? Rynek zalewany jest tego typu produktami i dlatego trzeba uważać, by nie zakupić produktu o niższej jakości. Na szczęście istnieją jeszcze miejsca gwarantujące wspaniały i funkcjonalny asortyment. Dobrym przykładem jest sklep Kler – wystarczy tylko popatrzeć na jeden z ich produktów, czyli szafkę Musica. Wyposażono ją w system wygodnego otwierania, a model wyróżnia się też dobrą ceną i pięknym wyglądem.