r e k l a m a

Dzisiejsze zdarzenia na drogach Powiatu


Dzisiaj, w dwóch miejscach kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Rano zablokowany był przejazd na DW-935 w Kobielicach, a tuż przed południem na DK-1 w Pszczynie, w rejonie północnej obwodnicy miasta.

2020-02-26 17:31:24 Policja Pszczyna 1026


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7.30. Na ul. Pszczyńskiej w Kobielicach, zderzyły się dwa samochody. Na odcinku DW-935 prowadzącej przez las, pomiędzy Kobielicami i Suszcem, został wstrzymany ruch. Kierowcy musieli skręcać w ul. J. Pawła II, na wyznaczony tamtędy objazd. Pojazdami jechali 49-letni kierowca Peugeota Partnera i 25-letni kierowca Renaulta Megane. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze kierowca renaulta został ukarany mandatem.

Przed południem, około 11.20, na DK1 w Pszczynie zderzyły się kolejne dwa auta. Kolizja dotyczyła Forda Ka i samochodu dostawczego. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Ruch został wstrzymany w rejonie skrzyżowania z ul. Bieruńską. Przez kilka kwadransów, kierowcy jadący w stronę Bielska-Białej, czekali na zwolnienie pasów i udrożnienie ruchu. I w tym przypadku, nikt poważnie nie ucierpiał.