r e k l a m a

Dzień Strażaka na rynku w Pszczynie


W niedzielę Pszczyna świętowała Dzień Strażaka! Na rynku pojawiły się wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

2023-05-29 09:29:18 UM Pszczyna 523


fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna
 fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

W niedzielę Pszczyna świętowała Dzień Strażaka! Na rynku pojawiły się wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

- Bardzo dziękuję za waszą pracę, trud, misję. Jedenaście jednostek ochotniczej straży pożarnej na terenie gminy Pszcznya to kilkaset osób, które zawsze i w każdych warunkach są gotowe nieść pomoc. Niech was św. Florian błogosławi - mówił do strażaków burmistrz Dariusz Skrobol.

Na rynku w Pszczynie w niedzielę mogliśmy podziwiać duże wozy strażackie, nieco mniejsze samochody, a nawet łódkę OSP Łąka. Dzieci mogły wziąć udział w zawodach na torze przeszkód, popróbować pracy ze strażacką sikawką oraz nauczyć zasad pierwszej pomocy. Najmłodsi mogli spędzić też czas w towarzystwie dużej maskotki.

Nie zabrakło też tradycyjnej grochówki, którą mieszkańców wspólnie ze strażakami częstował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.