r e k l a m a

Dwie godziny działań pszczyńskiej drogówki i 12 ukaranych


Do rejestrowania poczynania niesfornych uczestników ruchu policjanci użyli kamery. W działania zaangażowano 4 patrole

2020-02-19 12:58:57 Policja Pszczyna 844


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Kierowcy, którzy dzisiaj rano przejeżdżali na czerwonych świetle przy nowo budowanym rondzie na DW-939 w Pszczynie musieli liczyć się z karą sięgającą nawet 500 zł i 6 punktami karnymi. Do rejestrowania poczynania niesfornych uczestników ruchu policjanci użyli kamery. W działania zaangażowano 4 patrole.

To co wydaje się oczywiste, okazało się „niezrozumiałe” dla kilku kierowców jadących dzisiaj pomiędzy 7.00 a 9.00 rano drogą wojewódzką nr 939 w kierunku Pszczyny. W rejonie nowo budowanego ronda, zgodnie ze znajdującą się tam sygnalizacją świetlną, ruch samochodów odbywa się na przemian. Światło zielone zapala się raz z jednej, a raz z drugiej strony. Problem pojawił się w momencie świecącego się światła czerwonego. Odebrane w ostatnim czasie zgłoszenia wskazywały bowiem, że każdego dnia dochodzi tam do sytuacji, kiedy niektórzy kierowcy wjeżdżając na „czerwonym” zaburzają zaplanowany ruch pojazdów lub w ogóle go blokują. W związku z tym, mundurowi postanowili dzisiaj baczniej przyjrzeć się zachowaniom przejeżdżających tamtędy kierowców. Niestety, zgłoszenia nie były bezpodstawne. Na zapisie kamery policjanci zarejestrowali 12 tego typu wykroczeń. Niestosujący się do sygnalizacji świetlnej kierowcy byli zatrzymywani do kontroli tuż za skrzyżowaniem, przez stojące na ul. Zdrojowej i Cieszyńskiej patrole drogówki. To pierwsze tego typu działania w tym miejscu. Policjanci zapowiadają kolejne. Będą powtarzane tak długo, aż kontrastujące ze sobą kolory: czerwony i zielone, nie będą już „myliły” się żadnemu kierowcy.

Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Przypomnijmy...

Art. 92. § 1. Kodeksu wykroczeń "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,podlega karze grzywny albo karze nagany".