r e k l a m a

Dotkliwa kara za rażące przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

2022-03-28 16:30:27 Policja Pszczyna 888


Policja Pszczyna
 Policja Pszczyna

Kierowcę BMW, który przekroczył prędkość o prawie 80 km/h, a następnie wyprzedał na przejściu dla pieszych, spotkała sroga kara. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli na 33-latka mandat w wysokości 4 000 złotych. Ponadto na jego konto trafiło 20 dodatkowych punktów karnych.

 
Najważniejszą zmianą dla kierowców w ostatnim czasie jest modyfikacja taryfikatora mandatów. Podniesienie kar za niektóre wykroczenia jest znaczące i już wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Ostatnio dotkliwie przekonał się o tym kierowca BMW.

W sobotę około godziny 20 na drodze krajowej numer 81 w gminie Pawłowice mundurowi zwrócili uwagę na kierującego BMW, który poruszał się z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 70 km/h, pędził aż 149 km/h. Ponadto podczas wykonywania pomiaru kierujący podjął manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Policjanci na 33-letniego pirata drogowego nałożyli mandat w wysokości 4 tys. złotych, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych.

Pamiętajmy, że prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.