r e k l a m a

Czym warto się myć?


Bez mydlenia oczu… O mydle dyskutowano już tak dużo, że trudno w końcu dojść do jednoznacznego przekonania: warto czy nie warto z niego korzystać? Trzymać w łazience czy bezwzględnie wyrzucić i nigdy więcej nie kupować? Są takie, których warto się pozbyć. Są jednak mydła naturalne, w których można się zakochać!

2022-09-01 06:22:13 Art Partnera 618


mycie
 mycie

Kolejka do mycia

Mydło to podstawowy środek myjący. Przynajmniej jeszcze do niedawna, bo dzisiaj ma poważną konkurencję. Do mycia twarzy korzystamy z żeli, pianek, mleczek i innych produktów. Są jednak i dobrej jakości mydła, które można stosować i do twarzy. Przede wszystkim jednak mydło zostało wyparte jako produkt do mycia ciała. Dzisiaj na półkach sklepowych mamy tonę żeli pod prysznic, kremowych olejków, płynów. Problem polega jednak tylko na tym, że w większości przypadków nie jesteśmy w stanie zbyt wiele powiedzieć o ich składzie. A zapach? Hmm, jeśli jesteście fankami chemicznych, sztucznych kwiatowo-owocowych zapachów, to macie w czym wybierać. Jeśli jednak na co dzień chcecie stawiać na bardziej naturalne kompozycje, oferta drogeryjna może was nieprzyjemnie zaskoczyć. Oczywiście trzeba podkreślić, że w ostatnich kilku latach zaczyna się to zmieniać i w sieciach drogeryjnych pojawiają się kosmetyki naturalne, natomiast nadal są one w zdecydowanej mniejszości i do tego najczęściej ich cena w zestawieniu z konkurencyjnym żelem do mycia wiele osób po prostu odstrasza.  

A może sięgnąć po mydło?

Mydło naturalne przede wszystkim trzeba odczarować. Większości osób kojarzyć się może jeszcze z tzw. szarym mydłem albo nieśmiertelnym Białym Jeleniem. Dzisiaj jednak mydło naturalne może być bardzo atrakcyjnym produktem do mycia. Z łazienki z pewnością zniknąć powinny te chemiczne mydełka pełne sztucznych barwników i aromatów oraz drażniących środków myjących. Zastąpić je jednak możesz mydłami naturalnymi, które opierają się na takich składnikach jak:

  • olej palmowy (ekologiczny i ze zrównoważonych źródeł),
  • olej kokosowy,
  • masło shea,
  • oliwa z oliwek,
  • olej ryżowy,
  • olej rycynowy. 

 

To jednak nie wszystko: do takiego podstawowego składu dodaje się naturalne olejki eteryczne, które mogą działać na nas bardzo różnie. Jeśli chcesz się z rana pobudzić, świetnym rozwiązaniem będzie mydło rozmarynowe. Dla wyciszenia i dobrego nastawienia możesz sięgać po mydło kardamonowe. To świetny zapach typu unisex. W końcu dla głębokiego oczyszczenia świetnie sprawdzi się mydło kolendrowe. Możliwości jest wiele. Wszystkie tego typu mydła są bezpieczne dla skóry, odżywiają ją, nawilżają, nie podrażniają i nie wywołują alergii.