r e k l a m a

Czym jest produktyzacja na Allegro - najpopularniejszym polskim serwisie sprzedażowym?


Któż z nas, podczas robienia e-zakupów nie denerwował się z powodu pokazujących się po wpisaniu szukanej frazy wielu ofert jednego sprzedawcy (modeli, rozmiarów itp.).

2021-07-15 15:35:26 SN 117


przechwytywanie
 przechwytywanie

Produktyzacją nazywamy przedstawienie pogrupowanych aukcji w sposób ułatwiający poszukiwanie potrzebnego produktu. Ich uporządkowanie nastąpi w taki sposób, że zostanie zaprezentowana lista produktów, a nie oferty związane z hasłem, które wpisywaliśmy.

Aby stało się to możliwe potrzebne jest uzupełnienie kodów EAN/ISBN. Dzięki temu zyskamy możliwość wyświetlania aukcji w różnych miejscach.

To idealny sposób na promocję - wsparcie sprzedaży.

Czym jest katalog produktów Allegro?

To wielka, globalna baza, w której znajdują się produkty, które znajdują się w sprzedaży. Artykuły znajdujące się w niej są dokładnie opisane, zwrócona jest uwaga na wszelkie różnice w poszczególnych modelach: kod producenta, EAN, czy inne parametry mające wpływ na wybory dokonywane przez klientów. To dzięki niemu możliwa jest produktyzacja na Allegro.

Jak serwis wspiera tworzenie Katalogu?

  • pozwala na samodzielne dodawanie produktu, w momencie gdy zaobserwujemy jego brak
  • po dodaniu artykułu do Katalogu przeprowadzona zostaje weryfikacja, dająca pewność, że wszystko zgadza się ze stanem faktycznym, niwelująca wszelkie błędy.

Dzięki zjawisku produktyzacji na Allegro zmniejszają się negatywne emocje u potencjalnych klientów, przeszukiwanie serwisu staje się przyjemniejsze i bardziej intuicyjne oraz… szybsze! Pozytywne odczucia sprawiają, że po raz kolejny wrócimy do niego, ponieważ będą nam się kojarzyć miło.

Dlaczego warto grupować produkty?

Grupowanie produktów ma wiele zalet. Na pochwałę zasługuje fakt, że popularny serwis aukcyjny zmienia się dla klienta poprzez wprowadzanie innowacyjnych zmian pozwalających na coraz to lepsze przeszukiwanie. Mowa tu choćby o produktyzacji na Allegro, sposobie prezentacji artykułów, które wyszukujemy oraz dużej oszczędności czasu (który można spożytkować na inne zajęcia).

Jeśli interesuje Cię temat produktyzacji na Allegro i chciałbyś dowiedzieć więcej - koniecznie zajrzyj tutaj: https://www.erpbox.pl/czym-jest-produktyzacja-na-allegro/. Trafisz na bloga ErpBox, systemu do zarządzania sprzedażą internetową, dzięki któremu możesz sobie ten aspekt sprzedaży jeszcze bardziej usprawnić.