r e k l a m a

Czy można nauczyć się programowania podczas kursu?


Rynek IT jest aktualnie jednym z najbardziej rozwijających się i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić. Żyjemy w czasach, kiedy nowoczesne technologie zastępują i udoskonalają niemal każdą funkcję. Zapotrzebowanie na programistów stale rośnie, a coraz więcej ludzi kuszonych wysokimi zarobkami i stabilizacją, jaką to ze sobą niesie, decyduję się na przebranżowienie i rozpoczęcie swojej przygody w świecie IT. Różnorodność szkoleń i możliwość uczęszczania do szkoły programowania znacznie ułatwia ten proces. Co muszę wiedzieć przed zapisaniem się na bootcamp?

2020-12-20 17:59:52 Artykuł Partnera 1527


Programowanie
 Programowanie

Nie jest za późno na wybór alternatywnej ścieżki kariery

W sieci wciąż jeszcze można natrafić na treści mówiące, że naukę programowania trzeba zacząć już w czasie szkolnym, a osoby w wieku 30, 40 lat nie mają szans na wybicie się w branży IT. Na szczęście błędna teza powoli odchodzi w zapomnienie, gdyż niezależnie od wieku każdy może zmienić swoją dotychczasową ścieżkę zawodową i nauczyć się programować na wysokim poziomie. 

Niestety czynnik ten wciąż pozostał u wielu osób nierozwiązany, ponieważ mimo wszystko mało kto wie gdzie i w jaki sposób najlepiej przyswajać wiedzę informatyczną. Nauka programowania to nie wkuwanie regułek na pamięć i wypisanie wszystkich najważniejszych zasad w celu zdania testu wiedzy. Tutaj liczy się przede wszystkim praktyka, jednak najpierw musimy się w ogóle nauczyć korzystać z mediów, oferujących nam nowoczesny system rozwoju.

Kurs programowania - na czym polega?

Dobrze byłoby odpowiedzieć najpierw na pytanie, dlaczego właśnie kurs programowania? Po prostu jest to jedna z najskuteczniejszych metod, na szybkie opanowanie podstaw i zdobycie pierwszej pracy w naszej wymarzonej firmie. Zalety tej metody, nazywanej bardzo często bootcampem to:

• możliwość postawienia pierwszych kroków w branży nawet po 3 miesiącach

• stałe wsparcie doświadczonych programistów i analityków

• pomoc w przygotowaniu pierwszego CV wraz z niezbędnym portfolio

• bardzo często również pomoc w szukaniu pracy zaraz po skończonym kursie

Znalazło by się ich jeszcze dużo więcej, jednak ostatecznie wszystko zależy od zdecydowania się na konkretny bootcamp. Z naszej strony, możemy doradzić by przy wyborze interesującego nas kursu, zwrócić szczególną uwagę na praktyczny sposób jego prowadzenia jak i duże doświadczenie na rynku. Pamiętajmy, że lokalizacja w przypadku formy zdalnej nie ma tutaj większego znaczenia.

Od kursanta do programisty

Oczywiście musimy zaznaczyć, że jak w każdej dziedzinie niezbędna jest systematyczność i chęć do nauki. I tutaj właśnie widać największą zaletę bootcampu, gdyż dobrze opracowany i obudowany w praktyczną formę program kursu, nie tylko pozwoli nam uniknąć wielogodzinnego buszowania w książkach, ale przede wszystkim nauczą nas myśleć i działać jak programista.

Wspomnieliśmy już o trybie nauki zdalnej, jednak nie jest to jedyna możliwość. Jeśli możemy pozwolić sobie na kilka tygodniu przerwy w pracy czy innych obowiązków, to warto zastanowić się nad kursem stacjonarnym. Pozwoli nam to na stałe przebywanie wśród programistów-specjalistów, którzy będą do naszej pełnej dyspozycji, służąc pomocą niezależnie od rodzaju problemu, który pojawił się w kodzie.

Programowanie nie jest takie trudne, jak wiele osób to maluje. Po prostu dopiero od niedawna zostały opracowane odpowiednie metody, które nawet po kilkunastu tygodniach intensywnej nauki, mogą zapewnić nam pierwszą udaną rozmowę o pracę. Samodzielna nauka to podstawa, jednak jak zacząć, kiedy nie wiemy nawet jak i gdzie? Bootcamp to rozwiązanie tego problemu i gwarancja, że nigdy nie zostaniemy sami z pojawiającymi się po drodze problemami i bugami.