r e k l a m a

Czy dzieci obudzą św. Mikołaja?


Wiemy również, że na dachu pszczyńskiego ratusza św. Mikołaj utnie sobie drzemkę. Jeżeli dzieci obudzą go ze snu, mogą liczyć na niespodzianki

2021-12-06 13:21:00 UM Pszczyna 1120


fot. UM Pszczyna
 fot. UM Pszczyna

Mamy przecieki, że po raz kolejny Pszczyna znajdzie się na trasie przejazdu zaprzęgu św. Mikołaja. Warto więc pojawić się na pszczyńskim rynku w poniedziałek, 6 grudnia o godz. 16.00.

Wiemy również, że na dachu pszczyńskiego ratusza św. Mikołaj utnie sobie drzemkę. Jeżeli dzieci obudzą go ze snu, mogą liczyć na niespodzianki. Pół godziny później na lodowisku zaprezentują się członkowie klubu sportowego Edge Skating Academy Katowice. O godz. 17.00 po raz XV spotkają się pszczyńscy imiennicy św. Mikołaja.

- Zapraszam dzieci i rodziców na Budzenie św. Mikołaja. To nasza wieloletnia tradycja. Otrzymaliśmy informacje, że w tym roku również jest wielka szansa na wspólne spotkanie. Oczywiście to wszystko zależy od naszych najmłodszych mieszkańców, którzy mają do wykonania konkretne zadanie. Muszą obudzić wypoczywającego Mikołaja - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Z doświadczenia wiemy, że dzieciaki są bardzo zdeterminowane, a tym samym skuteczne. Jeżeli uda się ta sztuka. Św. Mikołaja w asyście straży pożarnej na pewno zjedzie z dachu - dodaje burmistrz.