r e k l a m a

Biuro księgowe Żory - dlaczego warto skorzystać z jego usług?

2022-03-02 12:57:45 Artykuł Partnera 850


Biuro Rachunkowe
 Biuro Rachunkowe

Prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko wytwarzanie i dystrybucja produktów czy świadczenie usług na rzecz klientów. Aby firma mogła działać, niezbędna jest dość spora ilość dokumentacji, którą co miesiąc na czas należy przedłożyć w odpowiednim urzędzie. Dlaczego księgowość warto zlecić zewnętrznej firmie? Przedstawiamy korzyści, które zyskujesz, zatrudniając dla siebie doświadczone biuro księgowe.

Księgowość Żory - dlaczego warto zlecić ją zewnętrznej firmie?

Zakładając firmę, pamiętaj, że najważniejsze jest jej bezpieczeństwo. Właśnie dlatego warto zdecydować się na biuro rachunkowe, które posiada Certyfikat Ministra Finansów. To dla ciebie potwierdzenie, że księgowa posiada niezbędną wiedzę i umiejętności, by rozliczenia podatkowe były prowadzone w prawidłowy sposób. Pamiętaj także, że biuro księgowe może reprezentować cię przed Urzędem Skarbowym i ZUS, gdzie bronią twoich interesów.

 

Biuro rachunkowe w Żorach INTESO Edyta Markowicz to zespół doświadczonych specjalistek, które posiadają aktualną wiedzę w zakresie przepisów prawa podatkowego i ZUS. Stale podnoszą swoje kompetencje i z uwagą śledzą fachową prasę, by na bieżąco znać obowiązujące regulacje i ich interpretacje. Co istotne, posiadają również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, co pozwala ci zawsze spać spokojnie bez obaw o przyszłość twojej firmy.

 

Prowadząc własną firmę, powinieneś również szukać rozwiązań umożliwiających ci oszczędność czasu. Tymczasem zatrudnione biuro rachunkowe co miesiąc wypełnia wszystkie niezbędne dokumenty, zajmuje się prowadzeniem ksiąg podatkowych i wypełnieniem obowiązkowych deklaracji. Księgowa odpowiada za bieżące śledzenie wprowadzanych w przepisach zmian. Dodatkowo nierzadko zdarza się, że to właśnie w jej siedzibie przeprowadzana jest ewentualna kontrola Urzędu Skarbowego lub ZUS. Oznacza to, że oszczędzisz czas na długie rozmowy z drobiazgowym urzędnikiem - każdy bowiem zajmuje się tym, na czym zna się najlepiej.

 

Warto również podkreślić, że zatrudnione biuro księgowe oznacza dla ciebie oszczędność pieniędzy. Nie musisz dysponować dobrym sprzętem, oprogramowaniem księgowym ani nawet podpisem elektronicznym, by wysyłać na czas deklaracje. Nie musisz również przygotowywać żadnych dokumentów ręcznie - to bardzo czasochłonne, a twój czas to pieniądz, który możesz zarobić, świadcząc swoje usługi.

 

Oszczędność pieniędzy polega również na tym, że doświadczone biuro księgowe to znacznie więcej niż etatowa księgowa. Jakość świadczonych usług jest wyższa i obejmuje nierzadko również kwestie kadrowe. Nie ma również obaw, że pracownik weźmie wolne czy się rozchoruje - w biurze pracuje kilka osób, które świadczą na rzecz twojej firmy konkretny pakiet usług. Dodatkowo warto podkreślić, że ich praca jest twoim kosztem, który odliczasz, by zmniejszyć podatek dochodowy.

 

Należy również przyznać, że biuro rachunkowe to dla przedsiębiorcy po prostu wygodne rozwiązanie. Twoim zadaniem jest bowiem wyłącznie przekazanie dokumentów, by jego pracownicy mogli zrobić resztę. Zwróć uwagę, że to właśnie zewnętrzna firma przygotowuje umowy o nawiązaniu stosunku pracy, zgłasza twoich pracowników do ubezpieczenia, wypełnia deklaracje podatkowe i ubezpieczeniowe czy przygotowuje listę płac. Co więcej, nowoczesne biuro księgowe obsługuje swoich klientów w sposób komfortowy - możecie umówić się na spotkania na żywo, przesyłanie dokumentów pocztą lub mailem. Możesz na nich liczyć również wtedy, gdy planujesz zmiany, ale nie jesteś pewny, czy dobrze interpretujesz zapisy prawne dotyczące twoich możliwości. Odpowiedź na twoje pytania przekażą ci w sposób przystępny i zrozumiały dla laika.