r e k l a m a

Bezdomni mogą korzystać z pralni i prysznica w wyremontowanych toaletach publicznych


Bezdomni mogą korzystać z pralni i prysznica w wyremontowanych toaletach publicznych

FOT. UM Pszczyna
 FOT. UM Pszczyna

Po cząstkowym remoncie toalet publicznych przy ul. Parkowej (naprzeciw Skate Parku) osoby bezdomne pochodzące z terenu gminy Pszczyna będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego prysznica. Szalety miejskie zostały także wyposażone w pralkę i suszarkę do ubran.  

- Przeprowadziliśmy remont, aby osoby bezdomne miały przede wszystkim możliwość skorzystania z miejsca, gdzie wypiorą swoje ubrania, a także będą mogły się wykąpać. Staramy się, aby pomoc oferowana przez gminę Pszczyna za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej, a także innych instytucji odpowiadała na potrzeby osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Problem braku podobnych miejsc pojawił się podczas rozmów z wolontariuszami - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Toalety będą czynne przez cały rok od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Osoby bezdomne będą miały możliwość skorzystania z urządzeń piorących lub prysznica od godz. 11:00 do 14:00. Każda osoba bezdomna zobowiązana jest do wpisania się na listę osób znajdującej się u pracownika będącego na miejscu.

Za prace związane z remontem oraz rozbudowę budynku odpowiada Administracja Zasobów Komunalnych.