r e k l a m a

Bez uprawnień w stanie nietrzeźwości


Mężczyzna został zatrzymany przez pszczyńskich policjantów

2022-07-12 09:21:39 Policja Pszczyna 1035


49-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego odpowie przed sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez pszczyńskich policjantów Wydziału Prewencji dzięki natychmiastowej reakcji świadka. Apelujemy o rozsądek i przypominamy: Nie reagujesz-akceptujesz.

Gdy dyżurny pszczyńskiej komendy został zaalarmowany, że kierowca samochodu osobowego marki Hyundai najprawdopodobniej prowadzi pod wpływem alkoholu, natychmiast na miejsce skierował służby. Już po chwili policjanci przystąpili do działań, a na efekty nie trzeba było długo czekać… W Goczałkowicach-Zdroju mundurowi zauważyli pojazd, który odpowiadał opisowi zgłaszającego i przystąpili do kontroli. 49-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 1,6 promila. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał, że wcześniej pił kilka piw jednak zabrakło mu papierosów i wsiadł za kółko, żeby jechać na zakupy. Na tym jednak nie koniec... Policjanci podczas sprawdzenia w 49-latka w policyjnych systemach informatycznych ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz o jego losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Na pochwałę zasługuje zgłaszający, który zaalarmował służby o nietrzeźwym kierowcy. Pamiętajmy, że osoba, która wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy!