r e k l a m a

Areszt za znęcanie się nad rodziną


Sąd aresztował na trzy miesiące 34-latka, po tym, jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej i fizycznej

2021-09-16 10:19:07 mat prasowe 519


Policja
 Policja

Areszt to środek zapobiegawczy, który zastosował Sąd wobec 34-latka, po tym, jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Za to przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek pszczyńskiej Prokuratury miejscowy Sąd aresztował na trzy miesiące 34-latka, po tym, jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej i fizycznej. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. znęcania się nad osobami najbliższymi, zgwałcenia i uporczywego nękania. Za przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bardzo często zdarza się, że ofiary przemocy w rodzinie wykształcają w sobie poczucie, że ich próby zapobieżenia przemocy domowej nic nie dadzą. Pokrzywdzeni obawiają się, że ich prośby o pomoc nie zostaną wysłuchane. Jest to efekt manipulacji agresora, który znęcając się nad bliskimi twierdzi, że wynika to z jego troski wobec nich. Nie należy obawiać się traktowania przez Policję, Prokuraturę czy Sąd znęcania jako przestępstwa o niskiej szkodliwości. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu pszczyńskiego, która odważyła się złożyć zawiadomienie o popełnianym przestępstwie. We wtorek Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu rodzinnego ciemiężyciela. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.