r e k l a m a

Angielski dla dzieci - nauka poprzez zabawę


Czy chcesz, aby Twoje dziecko biegle posługiwało się językiem angielskim, ale wolisz oszczędzić mu długich, nudnych godzin na zajęciach pozalekcyjnych? Aby znaleźć szkołę, która zapewni ciekawy program i nowoczesne warunki nauczania nie wystarczy analiza rynku szkół prowadzących angielski dla dzieci, nie wystarczy też wypytywanie rodziny i znajomych, jaki kurs językowy polecają. Każdy z nas jest zupełnie inny, mamy odmienne potrzeby i różne zdolności poznawcze. Aby dobrze dopasować kurs do potrzeb swojego dziecka, musimy najpierw zastanowić się, jakie ono jest, co lubi i w jakich warunkach uczy się najskuteczniej.

2022-03-01 14:57:17 Artykuł Partnera 696


angielski-dla-dzieci
 angielski-dla-dzieci

Zabawa uczy, bardzo skutecznie

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Jest to oczywiste i nie budzi chyba żadnych wątpliwości. Tradycyjne szkoły niestety zdają się nie zauważać tej zależności, ale wybierając zajęcia dodatkowe dla naszych pociech, musimy przede wszystkim mieć na uwadze ten właśnie fakt. Dla niektórych rodziców, wychowanych w tradycyjnych warunkach i uczęszczających rzez długie lata do tradycyjnych szkół, w których podręcznik i zeszyt były najważniejsze, jest to często temat bardzo trudny do przyjęcia i zrozumienia. Jednak nauka idzie do przodu i wiemy dziś na pewno, że angielski dla dzieci opierający swoje metody na zabawie, grach, które toczą się właśnie w języku angielskim, ma większe szanse na sukces i wyrobienie w dziecku pewności, że poradzi sobie w realnej sytuacji kontaktu z językiem obcym.

angielski-dla-dzieci-gerelis
 angielski-dla-dzieci-gerelis

Angielski dla dzieci powinien być dopasowany do potrzeb dziecka

Angielski dla dzieci - poznaj niezwykłą ofertę szkoły we Wrocławiu

Jest taka szkoła we Wrocławiu, w której zajęcia są prowadzone metodą naturalną, podczas nauki jest dużo gier oraz zabaw językowych, warsztatów (kulinarnych, teatralnych), dzięki którym dzieci przyswajają wiedzę w naturalnych sytuacjach. Podczas kursu angielskiego nie korzysta się z podręczników, zajęcia prowadzi native speaker oraz profesjonalny lektor, a dzieciom podczas nauki towarzyszą zwierzęta. To niezwykła szkoła językowa dla dzieci (jak i również dorosłych), której właścicielka wszelkie materiały edukacyjne opracowała samodzielnie, na podstawie własnych doświadczeń w nauczaniu języka angielskiego. W tej szkole stawia się nacisk na konwersacje oraz w głównej mierze na zajęcia z native speakerami. Uczeń od początku do końca zajęć jest otoczony językiem angielskim. Największy nacisk jest kładziony na zdolność komunikowania się, poprawną gramatykę i wymowę. Wiele sytuacji jest dostosowanych do realnych sytuacji oraz zdarzeń, dzięki czemu uczniowie uczą się przezwyciężać barierę językową. Kurs angielskiego nauczany w takich warunkach, staje się łatwy, a nauka jest przyjemnością. 

Nauka w otoczeniu zwierząt

Ta wrocławska szkoła to również tymczasowy dom dla bezdomnych zwierząt, które pomagają dzieciom w nauce, a przede wszystkim sprawiają, że staje się ona mniej stresująca. To wspaniały i zupełnie nowatorski sposób na uprzyjemnienie uczniom pobytu w szkole.  Taki angielski dla dzieci sprawia, że maluchy uczęszczające na jeden z kursów językowych w szkole czują się dużo mniej zestresowani dzięki obecności czworonożnych przyjaciół.

Podsumowując, wybór angielskiego, jak i szkoły dla naszego dziecka to niełatwe zadanie. Musimy kierować się przede wszystkim tym, aby nie zniechęcić dziecka do nauki już na samym starcie. Mamy na to szanse, jeśli zapewnimy mu takie warunki, w których będzie czuło się swobodnie i bezstresowo.