r e k l a m a

Akcja "Sprzątanie Świata" na osiedlu Polne Domy w Pszczynie

2024-02-29 08:48:18 UM Pszczyna 265


fot. UM Pszczyna
 fot. UM Pszczyna

W najbliższą sobotę, 2 marca, mieszkańcy osiedla Polne Domy (i nie tylko) mają okazję włączyć się w szlachetną inicjatywę - "Akcję Sprzątanie Świata". Projekt ten został zainicjowany przez Agnieszkę Stebel, mieszkankę, która postanowiła podjąć działanie na rzecz poprawy stanu naszego otoczenia.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału. Celem akcji jest nie tylko usunięcie śmieci z przestrzeni publicznej, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko i promowanie świadomego podejścia do gospodarowania odpadami.

- Decyzja o zorganizowaniu tej akcji wynika z mojej głębokiej wiary w to, że każdy z nas ma moc wpływu na stan otaczającego nas świata. To nie tylko o zbieraniu śmieci, ale również o wspólne wyrażanie naszej odpowiedzialności za to, co nas otacza - mówi organizatorka i członek zarządu osiedla Polne Domy - Agnieszka Stebel. - Wierzę, że wspólnie możemy sprawić, że nasze miasto stanie się jeszcze piękniejsze i czystsze - dodaje.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 11:00, tuż obok kapliczki przy Ośrodku nad Dokawą. Wszyscy ochotnicy, którzy przyjdą wziąć udział w sprzątaniu, nie muszą martwić się o niezbędny sprzęt. Organizatorzy zapewnią worki na śmieci oraz rękawiczki, dzięki czemu każdy będzie mógł aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w akcji.